dvb sklep
Forum DVB-T Naziemna Telewizja Cyfrowa Strona Główna Forum DVB-T Naziemna Telewizja Cyfrowa
Forum o telewizji cyfrowej DVB-T w Polsce. Dołącz do dyskusji na naszym forum!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kierunek anteny.
Autor Wiadomość
ADZIO 

Wysłany: Wto Gru 25, 2012 5:55 pm   Kierunek anteny.

Witam . mam pytanko w którą stronę mam skierować anteną aby sygnał był jak najmocniejszy , nie mam miernika sygnału może ktoś się orientuje gdzie jest w tej okolicy najbliższy nadajnik .Ja miszkam na dolnym śląsku w Wykrotach

cyber 

Wysłany: Sro Gru 26, 2012 1:05 am   

1. Nadajnik Śnieżne Kotły -kierunek POŁUDNIE / kieruj antenę na Szklarską Porębę ;odległość 55km ; profil terenu wręcz idealny (nadajnik 1500m n.p.m. -Wykroty leżą o 1300m. niżej ) Sygnał praktycznie nie jest blokowany żadnymi naturalnymi przeszkodami ...Mux 1 k.48 /Mux2 k.37 (docelowo k.35) -oba duża moc 100 KW . :wink:
W zupełności tutaj wystarczy PASYWNA (BEZ WZMACNIACZA ) antena Yagi lub też popularna "siatka" -oczywiście bez żadnych wzmacniaczy które mogą tylko pogorszyć odbiór :!: ...
2.Alternatywny kierunek to nadajnik Wichów (północ -kier.Zielona Góra) ;odległość 60km ;profil terenu także dobry (bez naturalnych przeszkód) Mux 1k.45 /Mux2 k. 41 jednak tutaj moc jest średnia obu Muxów (50kW)

Zarówno z Śnieżnych Kotłów jak i z Wichowa powinieneś odbierać stabilny sygnał MUX1/2 na DOBREJ jakości antenie pasywnej (przykłady powyżej)... ZE WSKAZANIEM OCZYWIŚCIE NA ŚNIEŻNE KOTŁY - tutaj warunki wydają się wręcz idealne :wink:
Na Mux3 będziesz musiał jeszcze trochę poczekać (najpóźniej do kwietnia 2014 ,niewykluczone że jeszcze w 2013r.)
Pozdrawiam.

ADZIO 

Wysłany: Sro Gru 26, 2012 9:11 am   

Dzięki wielkie o to mi chodziło . Pozdrawiam

ADZIO 

Wysłany: Sob Gru 29, 2012 7:43 pm   

kierunek tak jak kolega napisał antenka działa bez zasilacza programy są idealnie czyste

Odpowiedz do tematu